السلام علیڪ یاسیدسلیمان(ع)

مدیریت سایت:غلام سیدسلیمان(ع)میرزائی

  امامزاده سیدسلیمان(ع)با ۱۲ واسطه از طریق زید شهید به امام  زین العابدین سید الساجدین (علیه السلام) می رسد.

 
 
 
 
در خصوص پدر بزرگوارش ابی تغلب علی دانشمندان انساب به نیکی یاد نموده اند. درباره پدر بزرگوارسید سلیمان جناب ابی تغلب علی دانشمند شهیر جناب ابن عنبه می نویسد: او دارای شهرت بزرگی در عصر خود بوده و کرامات زیادی از او به ظهور رسیده و بعد از پدران طاهرینش جامع فضایل بود. وی در نهایت زهد زندگی می کرد. لباس پشمینه می پوشید و نان گندم تناول می کرد و این در حالی بود که وی دارای مال و ثروت زیادی بود که آن را در راه خدا انفاق می کرد. از ویژگیهای اخلاقی و شخصیتی وی همین بس که شخصی حلیم و شکیبا همراه با شجاعت و علم و دانش بود و در تمام علوم عصر خود صاحب نظر بود بطوری که نمی توان فضائلش را شمارش کرد (عمدة الطالب ابن عنبه صحفه ۳۴۴)
امامزاده سیدسلیمان (علیه السلام) در چنین خانواده ای در حدود قرن نهم چشم به جهان گشود ولذا تاریخ درباره سیدسلیمان به دو صفت والایش اشاره نموده می نویسد: واما ابوطاهرسلیمان له شجاعة وخلق حسن (المعقبون من آل ابی طالب ج ۲ صفحه ۵۶۰)
اتصاف امامزاده سیدسلیمان به شجاعت و اخلاق پسندیده گوشه ای از تربیت خانوادگی او در دامان پدر بزرگش ابی تغلب علی است. در خصوص جد سوم او جناب ابومحمد حسن الاصم آمده است که فکان فاضلاً زاهداً ذاکرم وشجاعه (المعقبون ج۲ صفحه ۵۶۵)
یعنی دارای شخصیتی با فضیلت و صاحب زهد و کرم و شجاعت بود. تاریخ از دیگر اجداد بزرگوار امامزاده نیز به نیکی یاد می کند و در خصوص جناب ابوعبدالله حسین النقیب جد ششم او دارد که شخصیتی بزرگوار بود که سمت ولایت و سرپرستی بر سائر طالبین و آل ابی طالب و سادات را داشته است. وی سیدی شریف، عالم فقیه، شاعر و محدث نسب شناس بوده که شخصیتی والا و با جلالت داشته است. وی در سال ۲۵۱ هجری قمری از حجاز به منطقه عراق مهاجرت کردند (المعقبون ج2 صحفه 551)
 
 
 
جد هفتم او جناب احمد المحدث شخصیتی والا بوده که شأن علمی او را بدین نام شهره نموده بود «فکان محدثا ادیباً شاعراً رخی اخاه یحیی وهومن اهل الکوفه» شخصیتی ادیب و شاعر بوده که در رثای برادرش یحیی مرثیه می خواند او از اهل کوفه بوده و مادرش ام الحسن دختر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) بوده است و در زمان امام هادی (علیه السلام) می زیسته است.
 
 
 
 
جد دهم او جناب ابوعبدالله حسین ملقب به ذی الدمعة شخصیتی بسیار والا بود که درباره او آمده است سیدی عالم، جلیل القدر،کریم، محدث و دارای ورع و تقوای و متنسک در عبادت و بندگی بود؛ ملقب به ذی الدمعه یعنی صاحب اشک شد چون در فراق پدر شهیدش زید بن علی بن الحسین «زید شهید» و برادر شهیدش یحیی بن زید بسیار اشک می ریخت. وی دارای زبانی گویا و بیانی نافذ و جمالی زیبا بوده که در قیام محمد و ابراهیم از فرزندان عبدالله محض شرکت کرد؛ بعد از شهادت پدرش زید در تحت حمایت و تکفل امام صادق (علیه السلام) قرار گرفت لذا علم و دانش را از محضر مبارک امام صادق (علیه السلام) فرا گرفت و در زمره دانشمندان قرار گرفت. وی در سال ۱۳۴ هجری. قمری از دنیا رفت در حالی که ۷۶ سال از عمرشان می گذشت (المعقبون ج۲ صحفه۵۴۰)
جد یازدهم او جناب زید شهید فرزند امام چهارم (علیه السلام) شناخته تر از آن است که او را معرفی کنیم؛ او قیام بزرگی علیه بنی امیه تدارک دید و سرانجام به شهادت رسید. 
جد دوازدهم او حضرت سیدالساجدین زین العابدین (علیه السلام) است که زیورعبادت کنندگان است. این شجره طیبه امامزاده سید سلیمان (علیه السلام) است که به او چنین عظمتی داده است.
شجره آن بزارگوار بدین شرح است:
ابوطاهر سلیمان بن ابی تغلب علی بن ابوعبدالله حسن بن علی بن ابومحمد حسن الاصم بن ابومحمدالحسن الفارس بن ابوالحسین یحیی النقیب بن ابوعبدالله الحسین النقیب بن احمدالمحدث بن ابوعلی عمر بن ابوالحسین یحیی بن ابوعبدالله الحسین ذی الدمعه بن زید (زید شهید) بن امام زین العابدین بن الحسین (علیه السلام)
 
 
 

مشاهده صفحه نخست سایت

 
به سایت خلیج بی ان دی خوش آمدید


 معرفیشهرداری بندرعباس به دادگاه درصورت عدم پرداخت حقوق کارگران

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه درصورت عدم پرداخت حقوق کارگران، شهرداری بندرعباس را به دادگاه معرفی خواهیم کرد گفت: اجرای قانون مشاغل سخت وزیان آور برای کارگاه‌های تاسیسی بعداز سال ۸۰ متوقف نشده است. به گزارش روزنامه صبح ساحل، هادی ابراهیمی اظهار داشت: موضوع عدم اجرای قانون مشاغل سخت و زیان آور برای کارگاه‌های تاسیسی پس از سال 80 صحت ندارد و تمامی کارگران مشمول این قانون، در هر سالی، می‌توانند درخواست خود را جهت بررسی در کمیسیون‌های مربوطه ارائه دهند. وی افزود: شرایط کاری این کارگران مانند سایر کارگران مورد بررسی قرار می‌گیرد و نسبت به آن تصمیم‌گیری می‌شود، به طور قطع تمام تلاش ما این است حق کارگران مشمول قانون مشاغل سخت و زیان آور تضییع نشود. مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان هرمزگان در ادامه از حذف دلال‌ها و واسطه‌های این بخش خبرداد و گفت: پس از ثبت درخواست کارشناسان مربوطه به درخواست‌ها رسیدگی می‌کنند و تمامی موارد سختی کار، آلایندگی محیط و... توسط متخصصین سنجیده می‌شود. وی در خصوص زمان‌بر بودن بررسی درخواست‌های متقاضیان مشمولیت قانون مشاغل سخت و زیان آور گفت: تلاش می‌شود تقاضاها در مدت چند هفته و یا چند ماه مورد بررسی قرار گیرد. به گفته وی در طول یک هفته بین 100 تا 150 درخواست در حوزه مشاغل سخت و زیان آور به این اداره ارائه می شود. این مقام مسئول افزود: پرستاران مشمول قانون کار نیز مشمول بهره‌مندی از مزایای مشاغل سخت و زیان آور برای بازنشستگی هستند و به درخواست‌های آنها رسیدگی می‌شود. ابراهیمی با اشاره به فعالیت کارگران بدون بیمه و حقوق پایه قانون کار در صنوف مختلف، اذعان داشت: براساس قانون، در هر صنفی کارگر پس از شروع به کار بایستی بیمه شده و از حقوق قانونی بهره‌مند شود، در صورت اجرایی نشدن این امر، کارگران می‌توانند به اداره کار شکایت کنند تا به درخواست آنها رسیدگی شود. مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان نسبت به عدم پرداخت حقوق یا حق بیمه سال‌های گذشته برخی کارگران گفت: درصورت اعلام کارگری، این موضوع بررسی شده و احقاق حق می‌شود. وی با بیان اینکه به شدت با اخراج کارگران مخالف هستیم، افزود: اخراج کارگران را مورد پیگیری قرار می‌دهیم و تاکید داریم حقوق کارگران بایستی براساس جدول طرح طبقه بندی مشاغل مورد تایید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی پرداخت شود. هادی ابراهیمی در ادامه به کارفرمایان و ادارات و شهرداری‌ها هشدار داد که در پرداخت حقوق کارگران تعلل نکنند و تصریح کرد: به طور یقین اداره کار مدافع حقوق قانونی کارگران خواهد بود. مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی هرمزگان ضمن اشاره به موضوعاتی که در خصوص به تعویق افتادن حقوق کارگران شرکت پیمانکاری رد صلاحیت شدند و پرونده مابقی پیمانکاران نیز در حال بررسی است. وی ادامه داد: این پیمانکاران بایستی حقوق و معوقات کارگران را پرداخت کنند و درصورت عدم پرداخت، شهرداری بندرعباس را به دادگاه معرفی خواهیم کرد. ابراهیمی در پایان بر نقش حمایتی اداره کار از جامعه کارگری استان تاکید و خاطرنشان کرد: این اداره کل تمام تلاش خود را به کار می گیرد تا کوچک ترین حقی از کارگران استان ضایع نشود.

 

مشاهده صفحه نخست

منبع: تسنیم/صبح ساحل

به سایت خلیج بی ان دی خوش آمدید


تاريخ : چهار شنبه 9 بهمن 1398برچسب:معرفی شهرداری بندرعباس به دادگاه در صورت عدم پرداخت حقوق کارگران اجتماعی, | 15:26 | نویسنده : سلطان |
 
 
 
 
شهردار بندرعباس گفت: در زمان بارندگی شهروندان از طریق سامانه ۱۳۷ مشکلات را اعلام می‌کنند که رسیدگی به آنها باید در اولویت باشد.
 
به گزارش  صبح ساحل، عباس امینی‌زاده در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری بندرعباس اظهار کرد: بنا بر اعلام هواشناسی، از بامداد پنجشنبه شاهد بارندگی نسبتا شدید در شهر و اراضی بالادست خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه رسیدگی به نقاط آبگیر باقی مانده در سطح شهر باید توسط نیروهای کارگری و با مدیریت لازم، انجام شود، افزود: تنظیف و رسیدگی به وضعیت کانال‌های دفع آب‌های سطحی باعث کاهش میزان آبگرفتگی‌ها می‌شود.شهردار بندرعباس خاطرنشان کرد: اعلام وضعیت شهر و ارایه گزارش‌های لحظه‌ای از اقدامات حین بارندگی یکی از ضروریات است که باید نسبت به آن توجه ویژه‌ای شود.
 
 
امینی‌زاده تاکید کرد: ساماندهی نیروی انسانی و بکارگیری ماشین‌آلات مورد نیاز در کنار لوازم، تجهیزات و دستگاه‌های کاربردی نیز باید مدنظر همه مدیران مرتبط قرار داشته باشد.این مقام مسئول با اشاره به پاسخگویی شبانه‌روزی از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری بندرعباس در خصوص مشکلات به وجود آمده در سطح شهر، ادامه داد: رسیدگی فوری به این گزارشات نیز باید در دستور کار همه مدیران قرار داشته باشد.
وی در ادامه نیز نسبت به جمع‌آوری مصالح ساختمان‌های در حال ساخت تاکید و بیان کرد: کلیه نیروهای کارگری، مدیریتی و ماشین‌آلات در حالت آماده‌باش قرار دارند.
 

مشاهده صفحه نخست

به سایت خلیج بی ان دی خوش آمدید


تاريخ : پنج شنبه 3 بهمن 1398برچسب:بارندگی درهرمزگان, | 15:15 | نویسنده : سلطان |

 
منبع آپارات
 
 صفحه کامل رومشاهده کن
 
اینجا کلیک کن
 
به سایت خلیج بی ان دی خوش آمدید


تاريخ : چهار شنبه 4 دی 1398برچسب:عروسی سنتی دربندرعباس,غلام سیاه(غلام زارعی), | 3:14 | نویسنده : سلطان |

تعطیلی مدارس دراستان هرمزگان

تعطیلی چهارشنبه ۲۷ آذر

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، با ورود سامانه بارشی جدید به استان هرمزگان و وقوع بارش‌های سیلابی، برخی مدارس در روز 4شنبه 27 آذرماه تعطیل اعلام شده است.

 

بندرعباس: بنابر اعلام روابط عمومی فرمانداری بندرعباس، همه مدارس روستایی و فقط مدارس ابتدایی شهری در شهرستان بندرعباس در شیفت صبح روز 4شنبه 27 آذر تعطیل است.

 

بستک: به گفته قتالی فرماندار این شهرستان، بدلیل تداوم بارش‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی همه مدارس در تمامی مقاطع در شهرستان بستک تعطیل اعلام شد.

 

پارسیان: به گفته رضازاده فرماندار این شهرستان، همه مدارس در همه مقاطع در روز چهارشنبه 27 آذرماه تعطیل اعلام می‌گردد.

 

بندرلنگه: فرماندار بندرلنگه عنوان کرد: تمامی مدارس بخش شیبکوه به جز شهر چارک و در بخش مهران، مدارس روستاهای انجیره، خورچاه، یس بست، حرا و دم حرا به دلیل طغیان رودخانه 4شنبه 27 آذر تعطیل است.

 

حاجی آباد: با تصمیم ستاد مدیریت بحران حاجی‌آباد، همه مدارس در همه مقاطع تحصیلی روز چهارشنبه 27 آذر تعطیل است.

 

بشاگرد: آموزش و پرورش بشاگرد اعلام کرده که همه مدارس روستایی که با سرویس جابجا می‌شوند، روز 27 آذرماه تعطیل است.

 

جاسک: به گفته فرماندار جاسک، تمامی مدارس روستایی به جز مدارس شبانه‌روزی و مدارس ابتدایی شهری در جاسک تعطیل اعلام شد.

 

انتهای پیام/3264

 

تعطیلی سه شنبه ۲۶ آذز

 

فارس نوشت: ورود سامانه بارشی به هرمزگان سبب تعطیلی برخی مدارس در روز سه شنبه شده و برای برخی شهرستان ها نیز تصمیم‌گیری درباره تعطیلی مدارس به صبح فردا موکول شده است.

 

 
ورود سامانه بارشی به هرمزگان موجب شده تا به دلیل شدت بارش‌ها، تصمیماتی برای تعطیلی مدارس از سوی فرمانداری‌ها و آموزش و پرورش شهرستان‌های مختلف استان اتخاذ شود.

بندرعباس: به گفته فرماندار بندرعباس تا پیش از ساعت 6 صبح روز سه شنبه 26 آذرماه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

حاجی آباد: به گفته فرماندار حاجی‌آباد مدارس شهرستان حاجی آباد به جز مدارس مرکز شهرستان(شهر حاجی آباد) به علت شدت بارش‌ها در کلیه مقاطع تحصیلی روز سه شنبه تعطیل خواهند بود.

بستک: فرماندار شهرستان بستک از تعطیلی تمامی مدارس این شهرستان در دو شیفت صبح و عصر روز سه شنبه تعطیل هستند.

قشم: فرماندار قشم از تعطیلی مدارس استثنایی این شهرستان در کلیه مقاطع و مدارس ابتدایی نوبت صبح به دلیل پیش‌بینی شرایط جوی نامساعد برای فردا (سه‌شنبه) خبر داد.

کیش: خانزادی جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران کیش گفت: مدارس کیش فردا سه شنبه ۲۶ آذر به دلیل بارش باران و نامساعدبودن وضعیت جوی تعطیل است.

 

 صفحه اصلی

 

23231

کد خبر 1332017
به سایت خلیج بی ان دی خوش آمدید


تاريخ : چهار شنبه 27 آذر 1398برچسب:تعطیلی مدارس دراستان هرمزگان, | 1:41 | نویسنده : سلطان |
صفحه قبل 1 صفحه بعد